Végre, de biztosan megérkezett a nyár. A jó időben számtalan fantasztikus kinti programot szervezhetünk magunknak és a családnak. Nyáron azonban a nagy melegben rendkívüli módon oda kell figyelnünk a szervezetünkre. Alap dolog, hogy a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre figyelj oda te is, emellett persze számos érett gyümölcsöt és zsenge zöldséget tudsz fogyasztani, ami elsődleges vitaminbomba a szervezetednek. De ezek mellett érdemes gyógynövényeket is betakarítani, számtalan nyári krém, pakolás és hűsítő tea alapanyagént szolgálhatnak. Azért is jó nyáron szüretelni, préselni és eltenni ezek a virágokat, növényeket, mert aztán egész évben tudod majd használni és hasznosítani csodálatos gyógyerejüket, gyógyhatásukat.
Össze is szedtünk neked 5 csúcsszuper nyári gyógynövényt, íme:
- Savanyú, mint a citrom? Ez bizony a citromfű.
Már a neve is mutatja, hogy finom citromillatú növényről van szó. Levelét és hajtásait egyaránt érdemes leszüretelni, amikor virágzásnak indul júliusban, a nyár közepén. A népnyelvben többféleképpen is hívják, mint például méhfű, macskaméz vagy mézelke. Illóolajának fantasztikus nyugtató, görcsoldó, szélhajtó és antibakteriális hatása is van, melynek köszönhetően a gyomor, bél, szívpanaszok kezelését, de még az álmatlanság vagy alvászavarok elűzését is segítheti. Nyugtatja és erősíti az idegeket, ezért például a fejfájást is csillapíthatja. De ha elrontottad a gyomrod, igyál meg egy bögre citromfű teát, és meglátod segíteni fog. Krémben vagy fürdőben feloldott változata alkalmassá teszi a reumás panaszok és fájdalmak kezelésére is.
Egyébként nyári, frissítő limonádé ízesítésére is szuper választás, mellé még egy kis mentalevél, és indulhat is a nyári, délutáni relax a teraszon.

Magyar Családi Életerő olajunk is tartalmazza ezt a csodálatos gyógynövényt,
ami fejfájás vagy megfázás esetén is kiváló választás.
- A népszerű körömvirág
A körömvirágot a június-júliusi nyári hónapokban szokták begyűjteni és el is kezdik készíteni belőle a csodálatos gyógyhatású készítményeket. Ez a kicsi, csodálatos sárga színű virág rendkívül sokrétű és számtalan problémára, panaszra lehet gyógyír, megoldás neked is. Egyrészt gyulladásgátló, másrészt a sebek, felszíni sérülések kezelésében, azok gyógyításában szuper hatékony tud lenni. Valamint lábszárfekély és égi sérülések kezelésében is feljegyezték már jótékony hatását. Görcsoldó hatású is egyben, ezért a máj és epe megbetegedései ellen is hatékony lehet, illetve bőrkiütések és napégés okozta fájdalmak enyhítésére szintén ajánlják.
Kenőcshöz, teához való felhasználása mellett képzeld, hogy még főzéshez is felhasználhatod, sárgás színt és enyhén csípős ízt kölcsönöz a vele elkészített ételeknek.
A népi szóhasználatban gyűrűvirágnak, kenyérbélvirágnak és orvosi körömvirágnak is hívják.
A Magyar Családi Balzsam egyik alapja is a szuper erejű körömvirág,
amely a fájdalommentes hétköznapokban tud neked is segíteni.
- “Hársfavirág illatozik az öreg tó szélén”
Ezt a szuper illatú virágot júniusban szokták szüretelni és a szedésénél nagyon oda kell arra figyelni, hogy már ne legyen zárt a bimbó, de még a virág se nyíljon el. Amire kifejezetten ajánlják az a megfázás, köhögés, valamint az immunrendszer megerősítése. Ha teaként fogyasztod az idegeidet is nagyban erősíti, mivel vértisztító hatású. Kiváló választás lehet akár láz csillapításánál, mivel izzasztó hatása is van. Nyákoldó hatású ezért enyhíti a hörghurutos panaszokat, illetve borogatásként a bőrt is nyugtatja.
Neki is több népies elnevezés van: Szálfaként, szádokfaként vagy szódokként is ismerik sok helyen.
- Cickafarkfű, nemcsak a nők gyógynövénye
Mivel erős görcsoldó és gyulladáscsökkentő hatóereje van, ezért a nők körében különösen népszerű ez a növény, hiszen menstruációs fájdalmak esetében kifejezetten hatékony tud lenni. De ennek a csodálatos növénynek az ereje, a hatása nem merül ki ennyiben, hiszen étvágytalanság, valamint gyomor-bél-epetájék enyhébb görcsökkel járó panaszainak kezelésére is használható. Valamint viszketéssel, bőrirritációval járó problémákra is hatékony gyógymód tud lenni. Ezenkívül a sebgyógyulást is segíti és a vérzést is kiválóan csillapítja.
Akkor kell szüretelni, mikor éppen nyílik a virága, levele esetében pedig a tőleveleket kell begyűjteni. Kora nyártól, azaz júniustól egészen az ősz kezdetéig, szeptemberig lehet szüretelni.
A népnyelvben cickafarkkórónak, cickóró vagy csontvirágnak, egérfarkúfű és ezerlevelűfűnek valamint orvosi cickafarknak is hívják.
- Borsmenta a könnyű légzésért
A borsmenta aromája annyira tiszta és erős, hogy a légzőszervi problémákra kifejezetten ajánlják, megtisztítja a légutakat és megkönnyíti magát a légzést is. Olajos változata még a fejfájásodra is szuper gyógyír lehet. Ezen kívül hatékonyabbá teszi az emésztést, valamint jótékony hatással van légúti és a máj megbetegedéseire is.
Szintén lehet fűszerezésre is hasznosítani és rendkívül népszerű használata az aromaterápiában is, mivel nemcsak a testre hat hűsítően, hanem a szellemünkre, a lelkünkre is nyugtató hatással van. Magas a C-vitamin tartalma, emellett gombaölő és antibakteriális, valamint vírusölő hatása is van.
Szintén megtalálható ez a fantasztikus növény
a Magyar Családi Életerő olaj természetes összetevőjeként.