Mozgás nélkül nincs egészség. Vannak azonban olyan mozgásszervi elváltozások, amelyek nehézkessé és fájdalmassá teszik a mindennapokat. Ilyen pl. a lumbágó, az oszteoartritisz és bizonyos izomfájdalommal járó állapotok is.
Szerencsére ezek egy része tudatos életmóddal megelőzhető, a már kialakult elváltozások tünetei pedig akár természetes hatóanyagtartalmú balzsamokkal és étrend-kiegészítők segítségével is enyhíthetők.
A napi mozgás elengedhetetlen
A mozgás elősegítése érdekében számtalan idegrostunk és izmunk dolgozik együtt. Ezek segítségével tölthetik be funkciójukat az ízületeink, viselik a terhelést a végtagjaink és egyenlíti ki a kisebb-nagyobb kilengéseket a vázrendszerünk.
A mozgás tehát rendkívül összetett folyamat, amiben ha valahol disszonancia keletkezik, az az egész közérzetünkre kihathat és gyakran fájdalommal járó állapotot idéz elő.
Ne álljon be a sorba
Tagadhatatlan tény, hogy az idő előrehaladtával természetes módon kopni kezdenek az ízületek és az is, hogy a mozgásszegény életmód mozgásszervi problémákat idézhet elő. Ennek ellenére megdöbbentőek azok a közismert statisztikai adatok, miszerint:
- az emberek kétharmada, legalább egyszer az élete során már átélte a derékfájás gyötrelmeit
- minden tizedik felnőtt artrózissal küzd
Ugyanakkor, számos fájdalmas állapot valójában az izmok görcsössége és húzódása miatt jelentkezik, aminek legtöbbször a helytelen testtartás, egy rosszul kivitelezett mozdulat vagy túlerőltetés és szintén a mozgásszegény életmód miatti gyengébb izomzat az oka.
5 tipp a fájdalommentes mindennapokért
Azért, hogy Ön minél tovább élvezhesse a fájdalommentes mozgás örömeit, érdemes minden nap tennie izmai, ízületei és gerince egészségének megőrzéséért, illetve a már kialakult elváltozások okozta fájdalom és gyulladás csökkentéséért.
1. Sportoljon legalább heti háromszor!
A rendszeres sportolás bizonyítottan segít megőrizni az ízületek, csontok és izomzat egészséges szerkezetét. Kezdje könnyed, napi sétákkal, kerékpározással.
2. Szabaduljon meg a felesleges kilóktól!
A normál testsúly tartásával ugyanis azon túl, hogy jelentősen csökkenthető a szív- és érrendszeri, valamint a cukorbetegség kialakulásának kockázata, megelőzhető az ízületek túlterhelése is, amivel csökkenthető kopásos és a degeneratív ízületi elváltozások kialakulásának kockázata, illetve az állapot súlyosbodása.
3. Egyen sok tengeri halat!
A magas omega-3 zsírsav bevitel csökkentheti a szervezeten belüli gyulladások kialakulását.
4. Ügyeljen a helyes testtartásra!
Kerülje a görnyedt testtartást, ami a gerincproblémák leggyakoribb okozója.
5. Egészítse ki a mozgásszervi terápiát természetes, gyógyhatású készítményekkel!
A célzottan használt, természetes gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatású, egymás hatását támogató termékek hatékonyan használhatók a mozgásszervi terápia kiegészítéseként, ízületi problémák, derékfájás és izomfájdalmak esetén is: