Öt magyar emberből négy legalább egyszer átélte már az élete során a közönséges derékfájás gyötrelmeit. A civilizációs betegségként is számon tartott lumbágó oka a különböző életmódbeli sajátosságokban keresendő.
Elsősorban azokat érinti, akiknek a munkájukból vagy egyéb rendszeres napi tevékenységükből kifolyólag rossz a testtartásuk. Ha a helyzet változatlanul, huzamosabb ideig fennáll, az idő előrehaladtával a kis derékfájásból, hosszabb ideig tartó és erőteljesebb fájdalommal járó állapot lehet, pedig egy kis odafigyeléssel ez akár meg is előzhető.
A derékfájás leggyakoribb oka
A derékfájás több okból is kialakulhat, melyek közül kétségtelenül a rendkívül erős és hirtelen jelentkező fájdalommal járó lumbágó a leggyakoribb.
A közönséges derékfájás kialakulásához mindössze egy rossz mozdulat is elegendő, de a hosszú ideig tartó vagy rendszeresen ismétlődő mozgások és a fiziológiás szempontból egészségtelen, rossz testtartás is felelős a kialakulásáért.
Nem véletlen, hogy a derékfájás ezen formája nagy számban érinti az irodai munkát végző személyeket, akik olykor észre sem veszik, hogy naphosszat görnyedten ülnek a monitorok előtt.
Az állandóan ismétlődő mozgások (pl. a kertészeké, favágóké vagy az autószerelőké is erősítheti a rossz testtartás jellemző tüneteként jelentkező fájdalmat és mozgásbeszűkülést.
A lumbágó bármilyen életkorban jelentkezhet és ha nem szentelünk a kiújulás megelőzésére elegendő figyelmet, akár krónikussá is válhat.
Miért fájhat még a derekunk?
A derékfájásnak egyéb okai (pl. porckorong problémák, ízületi kopás, ülőidegzsába, csigolya elmozdulás, stb.) is lehetnek, amelyeket egy szakszerű állapotfelméréssel, illetve ortopéd szakorvosi vizsgálattal lehet igazolni.
Enyhébb esetekben a kezelésük konzervatív terápia keretében történik, melynek kiegészítéseként a természetes eredetű, gyógyhatású krémek, kenőcsök és balzsamok is segíthetnek az akut gyulladással, fájdalommal és a gerinc menti izomzat feszülésével járó állapotokon.
A Magyar Családi Balzsam családot épp az ilyen helyzetekre fejlesztettük ki. Értékes, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító összetevőik révén eredményesen kiegészíthetik és támogathatják az előírt terápiát.
Mit lehet tenni a lumbágó megelőzéséért, illetve a már kialakult probléma ellen?
A lumbágó tüneteinek jelentkezésekor (és persze a pontos orvosi diagnózis ismeretében), akut esetben, a külsőleg használt természetes balzsamok és krémek felgyorsíthatják a gyógyulási folyamamtot.
Ha tartósan szeretné elkerülni a fájdalmas állapot visszatérését, érdemes továbbá a tudatos testmozgást és a hátizomzat erősítésére szolgáló gerinctornát is beiktatnia az életébe.
A mozgásszervi elváltozások kiegészítő terápiájaként, elsősorban a fájdalomcsillapító, illetve a csontok, porcok egészséges felépítését és működését támogató termékek alkalmazhatók sikeresen.
Az egyik ilyen a Naturcomfort Derékmelegítő Krém vörös szőlővel, amit kifejezetten a fájós derék problémáira fejlesztettünk ki.
Ez a különleges melegítő hatású krém olyan célzott összetevőket tartalmaz, amelyek hatékonyan segíthetik a fájós derék természetes gyógyulási folyamatát:
- a természetes gyógyászatban már évszázadok óta bizonyított fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású gyógynövényes borsmenta és az erdeifenyő-olajat
- tisztító, görcsoldó hatásáról ismert feketediólevél-kivonatot
- a természetgyógyászatban régóta az érrendszer támogatására használt vörösszőlőlevél-kivonatot
Enyhítse panaszait a természet patikájából származó gyógynövények segítségével! A Derékmelegítő krémet itt vásárolhatja meg>>>