Korábban csak az idősebb generáció tagjainál volt elterjedt a visszeresség problémája. Manapság viszont a fiatalok is egyre kevesebbet mozognak, így nem csoda, hogy már a 20 évesek között is felüti a fejét ez a fájdalmas tünet. Visszerei, vagyis vénái persze mindenkinek vannak, de nem mindenkinek működnek elégtelenül. A zöldes-lilás, esetleg bőr felületéből kiemelkedő visszerek lényegében a megvastagodott, eltorzult, csomókba csavarodott vénák, amik nem juttatják el kellő hatékonysággal, a szén-dioxiddal és salakanyagokkal terhelt vénás vért a végtagoktól a szív felé. A kezeletlen visszér pedig magától nem lesz szebb, és egyre fájdalmasabbá is válik.
Hogyan alakul ki?
A keringésünkben a vér egy része visszaáramlik, pangani kezd, ami kitágítja a vénafalat. Ez akkor történik, ha a vénás billentyűk nem hatékonyan végzik munkájukat, vagy a kötőszövet gyengül, esetleg a kevés mozgás miatt az izompumpa nem működik megfelelően. A vér pangását legtöbb esetben a mozgáshiány számlájára írhatjuk. Az olyan, folyamatos véráramlást gátló helyzetek, mint az ülve töltött órák, a helyhez kötött álló foglalkozás, vagy a hosszú üléssel járó utazás pedig csak fokozzák a kialakulás kockázatát. Sokan úgy tudják, hogy a visszér kizárólag meleg időben okoz panaszokat, de a panasz megjelenésének semmi köze az időjáráshoz. Az örökletes tényezők mellett az életmód és a mozgás befolyásolja leginkább a megjelenését.
Mik a jelek?
A visszeres panaszok általában könnyen felismerhetők, hiszen szemmel látható, jellegzetes tünetekkel jár. Az apróbb hajszálerek mellett, akár kitüremkedő, kacskaringós erek is gyakran megjelennek, jellemzően az alsó végtagon. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak látható jelei vannak a visszerességnek. A nehézláb érzést vagy a lábgörcsöket kezdetben a megnőtt vénás nyomás is okozhatja, ami még nem feltétlenül jár sem a visszérbillentyűk elégtelenségével, sem a felületes visszerek kórosan nagy tágulatával. A kitágult erek miatt lelassuló keringéstől vénás pangás alakul ki, ez okozza a kellemetlen bőrfeszülést és fájdalmat. Egy idő után mindez károsítja az erek belső falát, ami miatt gyulladásos folyamatok indulhatnak el. Ez pedig már nem csupán kellemetlenséggel, hanem bizony erős fájdalommal, görcsökkel, kínzó lábszárfeszüléssel is jár.
Elhanyagolt visszeresség tünetei
A visszérbetegség kezelését bármikor is alakuljon ki, komolyan kell venni, hiszen nemcsak esztétikai, komoly egészségügyi gondot is jelent, amire oda kell figyelni. Az elhanyagolt visszeresség miatt súlyosabb tünetekkel kell szembe néznünk. Ha nem mozgunk rendszeresen és olyan munkát végzünk, ami tovább emeli a kockázatot akkor nagyobb baj is lehet az eleinte csak kellemetlen tünetekből. Ha nem fordítunk figyelmet a megelőzésre vagy a kezelésre, a lábak csúnyán megdagadhatnak, barnás elszíneződések alakulhatnak ki, a bőrön kiütések jelennek meg (mivel a pangó vér a benne lévő színanyagokat lerakja). Idővel láthatóvá válnak a jellemző visszeres dudorok. Súlyosabb tünetek: a lábak folyamatos dagadása, elszíneződések, gyulladás, száraz-, elvékonyodott bőr.
Legsúlyosabb esetben, a kezdeti tünetek kialakulása után egy-két évtizeddel a lábak kifekélyesedhetnek, nem gyógyuló lábszárfekélyek alakulhatnak ki. Ilyenkor már nagyon nehéz és hosszadalmas folyamat lehet a gyógyulás, ezért fontos, hogy időben gondoljunk a megelőzésre, kezelésre.
Mit tehetsz, hogy ne legyen rosszabb?
Van egy kíméletes és hatékony megoldás a kialakult állapot javítására és a megelőzésére. A visszeresség kezelésében is segítségül hívhatjuk a természet erejét. Létezik egy olyan természetes hatóanyag, ami olyan hatásosan segít a panaszok enyhítésében, hogy számos mesterséges gyógyszer is alkalmazza a kivonatot. Ez a vadgesztenye, ami nemcsak, hogy javítja a láb vénás- és nyirokkeringését, de fokozza az érfalak rugalmasságát is. Hatóanyagai megakadályozzák a vérrögképződést és a vénás visszaáramlást, a bőr értágulataira összehúzó hatással van és meggyorsítja a vérelvezetést. Ráadásul antioxidáns tartalmának köszönhetően feszesít és tonizál, így javítja a visszeres bőr állapotát.
Tedd próbára az extra hűsítő hatással készült Magyar Családi balzsamot, ami vadgesztenye kivonatának köszönhetően, már több ezer vásárlónknak segített visszeres tüneteik enyhítésében! Ez a készítmény olyan természetes összetevőket tartalmaz, amik azonnal enyhülést hoznak a húzó, görcsölő elnehezedett lábaknak.
A visszérbetegséget, bármikor is alakuljon ki, komolyan kell venni, hiszen nemcsak esztétikai, komoly egészségügyi gondot is jelent, amire oda kell figyelni. Előzd meg, ápold és mozogj örömmel!