Ha idősebben is szociálisan aktív életet él valaki, sokat tesz az egészségéért.
Fizikai és pszichés problémáktól védhetik meg magukat azok, akik koruk előrehaladtával is aktív társadalmi életet próbálnak élni. Míg a korábban csak arra mutattak rá, hogy valóban van kapcsolat a szociális kapcsolatok és az egészség között, a most azt is feltérképezték, hogy ez a kapcsolat hogyan befolyásolja a fizikai állapotot.
Az idős emberek ugyanis a nyugdíjazással, vagy a házastársuk elvesztésével elszigetelődhetnek a közösségektől, a kutatók szerint azonban fontos megtalálni a kapcsolatteremtésre alkalmas más területeket is.
Akik jobban ápolják a kapcsolataikat, és aktívabb társadalmi életet élnek, kevesebb fizikai, egészségügyi problémáról számolnak be, mint akik inkább a visszavonultabb életet választják.
Még ha fiatal korukban nem is élünk társadalmilag aktív életet, hiszen olyankor nem mindig van idő erre, ha később több programot szerveznek maguknak, javul a fizikai és kognitív állapotuk.
A társas kapcsolatok egyik legélvezetesebb módja, ha nemcsak beszélgetésekre korlátozódnak ezek a kapcsolatok, hanem valamilyen közös tevékenységhez is.
Például süteménypartik szervezéséhez, közös énekléshez, kézimunkázáshoz, könnyű sportokhoz, túrázáshoz. Az aktivitás fenntartása ugyanis ugyanolyan mértékben szól a mentális stimulációról és az elme rugalmasságának megőrzéséről, mint a test működéséről.