A stressz hatással lehet az Ön egészségére még akkor is, ha ezt esetleg nem veszi észre. Mi, emberek könnyen gondolhatjuk, hogy csak egy betegség okozhat gyakori és szinte kibírhatatlan fejfájást, álmatlanságot vagy krónikus fáradtságot, és ezzel együtt csökkent munkahelyi hatékonyságot. Pedig a stressz is állhat mindezek hátterében.
Milyen hatásai és tünetei vannak a stressznek? Hogyan semlegesíthetők a stressz testre, hangulatra vagy viselkedésre gyakorolt negatív hatásai? Tudja meg itt.>>>
A stressz gyakori hatásai
A stressz hatással lehet az Ön testére, gondolataira, érzéseire és viselkedésére is. Szerencsére a gyakran előforduló stressztünetek felismerése segíthet kezelni őket.
Ha azonban nem törődik a tünetekkel vagy nem ismeri fel őket, a negatív stressz idővel számos egészségügyi probléma kialakulásához is hozzájárulhat (pl. a magas vérnyomáshoz, a szívbetegségekhez, az elhízáshoz és a cukorbetegséghez is).
A stressz testre gyakorolt hatásai:
- fejfájás
- izomfeszültség vagy izomfájdalom
- fáradtság
- mellkasi fájdalom
- alvási nehézségek
- gyomorrontás
A stresszterhelés hatásai a hangulatra:
- nyugtalanság
- szorongás
- túlterheltségérzés
- ingerlékenység vagy harag
- szomorúság vagy depresszió
- az összpontosítás vagy a motiváció hiánya
A stressz hatása a viselkedésre:
- evési rohamok vagy koplalás
- dohányzás
- dühkitörések
- káros szenvedélyek hajszolása
- szociális visszahúzódás
- a testedzés elhanyagolása
Hatékony stresszkezelési praktikák
Ha stresszel összefüggő tünetei vannak, számos egészségügyi előnnyel járhatnak az Ön számára a stressz semlegesítésére irányuló lépések, úgy mint:
- rendszeres fizikai aktivitás, sportolás
- relaxációs technikák gyakorlása (pl. mély légzés, meditáció, jóga, tai chi vagy masszázs)
- a humorérzék megőrzése
- a családdal és a barátokkal való időtöltés
- egy felüdítő hobbitevékenység gyakorlása (pl. könyvolvasás, zenehallgatás, kertészkedés, kutyasétáltatás stb.)
Törekedjen arra, hogy elsősorban aktív módszereket találjon a stressz szintjének csökkentésére és a stressz mindennapokból való kiiktatására, mert a stresszkezelés inaktív módjai (pl. a televíziózás, az internetezés vagy a videójátékok) ugyan pihentetőnek tűnhetnek, de hosszú távon károsak, mert fokozhatják a stresszt.
Ha stresszmentesen szeretne élni, vagy minimalizálni szeretné azt, ügyeljen arra, hogy aludjon napi 7-8 órát, egészséges, kiegyensúlyozott étrendet kövessen, valamint kerülje a dohányzást, a túlzott koffein- és alkoholfogyasztást.
Mikor kell segítséget kérni?
Ha nem biztos abban, hogy a stressz áll a visszatérő tünetei hátterében, vagy ha már lépéseket is tett a leküzdésére, de a tünetek továbbra is fennállnak, forduljon orvoshoz!
Ha azonban a tünetek egyértelműen a stresszel hozhatók összefüggésbe, és további támogatásra van szüksége, érdemes kipróbálnia az idegek acélosabbá tételét támogató Süngomba Plusz kapszulát.
A süngombát a hagyományos kínai gyógyászatban már évszázadok óta ismerik és használják (pl. depresszió vagy szorongás ellen, az emésztőrendszer védelmére és az immunrendszer erősítésére is).
A feljegyzések szerint a süngomba termőtestében lévő anyagok serkentik az idegi növekedést, mely hatással van egyes agyi funkciókra és általában az idegrendszerre.
A Süngomba Plusz kapszulában található hatóanyagot az idegrendszer kiegyensúlyozott működésének támogatása érdekében B1- és B12-vitaminokkal is kiegészítettük. A terméket itt tudja megrendelni.>>>